zdjęcie aktualnosci
2020-09-21
Dzielnicowy Punkt Wsparcia #StopCovid19 !!!

 

Głównym celem powstania Dzielnicowego Punktu Wsparcia jest wzmocnienie i uzupełnienie działań administracji publicznej prowadzonych w kierunku przeciwdziałaniu COVID-19 w społecznościach lokalnych punkt prowadzi Fundacja Urszuli Jaworskiej.

 

Fundacja od samego początku ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce bacznie przygląda się działaniom na rzecz mieszkańców oraz informacjom pojawiającym się w Internecie na temat koronawirusa. Z zaniepokojeniem zauważamy coraz większą ilość dezinformacji wśród pacjentów dotyczącą np. stosowania środków  ochrony osobistej, czy samego koronawirusa. Od kilku lat prowadzimy dyżury na Infolinii RPP w ramach projektu #łączynaspacjent. Od momentu pojawienia się pandemii ilość  telefonów jest kilkukrotnie większa niż w tych samych okresach w latach ubiegłych.

 

W początkowym okresie pandemii pacjenci, zostali zmuszeni lub sami zdecydowali się na przesunięcie terminu wizyt, zabiegów operacyjnych czy rehabilitacyjnych. Niewielkie przesunięcie terminów najczęściej nie skutkowało pogorszeniem się ich stanu zdrowia. Obecnie obserwujemy, że problemy pacjentów zaczynają narastać. Dodatkowo w kontaktach ze służbą zdrowia pacjenci spotykają się z niewłaściwym traktowaniem. Z danych Rzecznika Praw Pacjenta wynika, że najczęściej nieprawidłowości dotyczą:

  Odmowa przyjęcia pacjentów, zakażonych COVID-19 i odsyłanie do innych podmiotów czy wymuszanie na pacjentach dodatkowych opłat za środki ochrony. Pacjentom brakuje wiedzy, gdzie mogą się udać po pomoc w okresie pandemii Covid-19

 

 

Zapraszamy do kontaktu osoby, które mają problemy ze znalezieniem wiarygodnej informacji na temat pandemii SARS-CoV2, mają poczucie zagubienia i chaosu informacyjnego lub uważają, że z powodu koronawirusa zostały źle potraktowane w placówce zdrowia.

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

Infolinia 794-016-756 (9:00-17:00 od poniedziałku do piątku)

mailowo: koronawirus@fundacjauj.pl

 

W każdą środę zapraszamy w godzinach 9:00-17:00 zapraszamy do wizyt osobistych Każda osoba w trakcie spotkania otrzyma wydrukowane materiały informacyjne oraz mały płyn do higienicznej dezynfekcji rak o działaniu wirusobójczym.